Káva nejen na pití

Jak už mnozí z Vás vědí z mého článku o domácí pleťové vodě, začala jsem tento rok pravidelně 1x měsíčně chodit na kosmetiku.
Hloubkové čištění pleti jednou za měsíc by mělo být dostačující, někdy mám ale pocit, že je pleť mastnější více než obvykle a póry jsou ucpané. V takových chvílích se věnuji důkladněji péči o pleť i doma.

Obvykle si připravuji masku ze zeleného jídlu a vody, kterou nanesu na očištěnou pleť a nechám působit cca 20 minut.

Domácí peelingová maska

Tentokrát jsem se inspirovala návodem na internetu a k zelenému jílu přidala pár kapek arganového oleje s gardénií. Tato kombinace tak úžasně voní, že bych se olejem nejradši mazala každý den od hlavy až k patě. Arganový olej je super na promazání pokožky, na výživu vlasů, na pleť, dokonce jsem jej zkoušela i jemně vmasírovat na oční okolí. A ráno jsem byla mile překvapená, kruhy i otoky pod očima byly méně viditelné.

Touto lahvičkou však musím šetřit, protože už mi oleje moc nezbývá. Až příště pojedeme do Maroka, musím si ho nakoupit víc. Vím, že se dá koupit i u nás, ale ta cena je nesrovnatelná.

Lógr

Na co jsem se ale chtěla v tomto článku zaměřit, je káva. Kávu můžeme pít a jíst v dezertech a cukrovinkách. Používá se také do kosmetických přípravků. A já si ji tentokrát přidala do masky. Tedy ne presso, ale obyčejnou kávovou sedlinu neboli „lógr“ jak se u nás říká. Kdo pije „rozpustnou“ ten si nejspíš masku neudělá, ale kdo má rád „turka“ nebo má doma kávovar, ten si přijde na své.

Spousta výrobců kosmetiky „objevila poklad“ a s výrobky s kávou (stejně jako s černým uhlím) se roztrhl pytel. Proč byste si ale měli kupovat tyto „speciální“ přípravky, když můžete využít to, co už doma máte?

Příprava peelingové masky

Až si tedy budete připravovat kafe, pěkně si ho vychutnejte.

  • Lógr pak stačí rozprostřít na tácek, na papír, nebo na talířek a nechat uschnout na vzduchu.
  • Potom vezměte mističku, nasypejte trochu zeleného jílu, trochu lógru a přidejte pár kapek arganového (může být i olivový, nebo jakýkoliv oblíbený – zjistěte si ale raději účinky na pleť, některý olej může ucpávat póry) oleje.
  • Měla by vzniknout kašička, která se bude dobře nanášet na pleť a nestékat. Pokud hodláte při maskovém rituálu pochodovat po bytě nebo třeba uklízet jako já (vím, že by se mělo v klidu relaxovat, ale to já moc neumím), raději si přes ramena hoďte ručník.
  • Nechejte masku působit 20 min a pak ji jemně smyjte tamponkem nebo ručníkem namočeným v teplé vodě. Anebo prostě rukama nad umyvadlem. 

A jaké mají jednotlivé ingredience účinky?

Zelený jíl
Zelený jíl absorbuje z pokožky toxické látky a zbavuje ji nečistot a mastnoty. Pokožku vyživuje, zpevňuje, regeneruje, vyhlazuje a zklidňuje.

Arganový olej
Arganový olej pokožku hydratuje, regeneruje a obnovuje její vitalitu. Pomáhá s ekzémy, růžovkou, záněty a akné. 

Kávová sedlina
Kávová sedlina má v masce především abrazivní (obrušující funkci), pomáhá tedy při odstraňování odumřelých buněk a šupinaté kůži.
Kromě toho pomáhá odstranit toxiny a čistí hluboké póry. Kávová sedlina je také bohatá na antioxidanty.

Taková domácí maska vyjde na pár korun. Pro péči o pleť nepotřebujete drahé a speciální přípravky. Dopřávejte ji výživu zevnitř kvalitní pestrou stravou, pravidelně se hýbejte, choďte do přírody a vystačíte si s tím, co máte doma :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *